Kontakt:

Bezpośredni kontakt emailowy: janusz.m@istota.net,

Wydawnictwo Literackie Białe Pióro w formie pliku pdf. oferuje książkę „Dotyk wieczności”, która jest treścią tej strony.

Zapraszam do przejrzenia mojej strony internetowej pod adresem:

po polsku:  www.essenceizm.pl

i po angielsku: www.essenceism.com

Na kanwie tej strony powstała popularno-naukowa książka pt.

”Bóg nie jest z tego świata” (Essenceizm)

  autor: Janusz Mazur - tel. +48 696 027 040.

 

Moje wyjaśnienie

To, co ja robię na swoich stronach internetowych i w swoich książkach, to wyjaśnianie, że Bóg stworzył świat według Swojej koncepcji. Jest to koncepcja doskonała, a więc nie może być przez Niego poprawiana i modyfikowana ze względu na zachowania ludzi i aniołów, a szczególnie ze względu na wytworzenie przez nich zła.

Świat stworzony przez Stwórcę został oddany pod władzę ludzi przy wsparciu aniołów i to ludzie i aniołowie mają go doprowadzić do Królestwa Niebieskiego. Takie od początku było i takie jest nadal zadanie dla nas wszystkich. Ponieważ to ludzie i aniołowie zepsuli dobrą sytuację i powstał świat niezgodny z koncepcją Stwórcy, to tylko ludzie i aniołowie mają to naprawiać.

Ja o tym wszystkim piszę i zwracam uwagę, że na pewno Bóg nie dokona tej naprawy (zbawienia) za ludzi i za aniołów. Inaczej musiałby się przyznać się do popełnionych przez siebie błędów, na przykład do tego, że dał ludziom wolną wolę. Niepotrzebnie religie czekają, aż On to Sam za nas zrobi, naprawiając zło w formie Sądu Ostatecznego, czy jakiegoś końca świata. To się nigdy nie stanie.

Miłość Boga oraz Jego Miłosierdzie nie ma tu nic do rzeczy. To tylko takie religijne formy ucieczki od odpowiedzialności za przyszłość świata. To jest największy błąd wielu religii. Bóg nie może po nas sprzątać brudy, czyli zło. On nie zna zła. Nie może też nam odbierać wolnej woli, wykonując za nas coś, co ponoć z własnej woli zrobiliśmy.

Ja próbuję zasugerować sposoby na przywrócenie świata do koncepcji Stwórcy, wskazując, że muszą to zrobić ludzi i aniołowie.

 

 

 

 

 

 

 

ISTOTA -”Dotyk wieczności”