Kontakt:

Bezpośredni kontakt emailowy: janusz.m@istota.net,

Opublikowałem dotychczas osiem książek poruszających tematy umieszczone na tej stronie:

1. "Dotyk wieczności" - nowoczesna analiza pojęć religijnych

2. "Essenceizm 1 - Bóg nie jest z tego świata" - zrozumienie Boga

3. "Essenceizm 2 - My jesteśmy z tego świata" - zrozumienie człowieka

4. "Essenceizm 3 - Zło jest z tego świata" - zrozumienie zła

5. "Essenceizm 4 - Wizja nie z tego świata" - zrozumienie świata

6. "Essenceizm 5 - Wieczność nie jest z tego świata" - zrozumienie wieczności.

7. "Dotyk nadziei" - powieść beletrystyczna typu science-fiction

8. "Prawdziwy Bóg nie zna zła" - broszura analizująca zło

Książki o Essenceizmie wysyłam bezpłatnie w formie plików *pdf po otrzymaniu emaila z taką prośbą.

Wydawnictwo Literackie Białe Pióro w formie pliku pdf. oferuje wymienioną powyżej książkę „Dotyk wieczności”, która jest treścią tej strony,

oraz powieść science-fiction p.t. „Dotyk nadziei”, również w formie “papierowej”.

 

Zapraszam do przejrzenia moich stron internetowych o charakterze

popularno-naukowym pod adresem:

po polsku:  www.essenceizm.pl

po angielsku: www.essenceism.com

Autor: Janusz Mazur - tel. +48 696 027 040.

Moje wyjaśnienie

To, co ja przedstawiam na swoich stronach internetowych i w swoich książkach, ma wytłumaczyć, że zdefiniowany prze mnie Byt Pierwoistny stworzył świat według Swojej koncepcji. Jeżeli Jego przymioty są rzeczywiście takie, jakie zostały opisane w systemie essenceizm, to Jego koncepcja świata jest doskonała. Nie może być zatem przez Niego poprawiana i modyfikowana ze względu na postępowanie ludzi, a szczególnie ze względu na wytworzone przez nich zło.

Świat stworzony przez Byt Pierwoistny został przy wsparciu aniołów oddany pod władzę ludzi, aby utworzyli na Ziemi doskonały świat, zwany Królestwem Niebieskim. Takie od początku było i takie jest nadal zadanie dla nas wszystkich. Ponieważ to ludzie i aniołowie zepsuli dobrą sytuację i powstał świat niezgodny z koncepcją Stwórcy, to tylko ludzie i aniołowie mają to naprawiać.

Piszę o tym wszystkim i zwracam uwagę, że na pewno Bóg nie dokona tej naprawy (zbawienia), zastępując ludzi i aniołów. Inaczej musiałby się przyznać do popełnionych przez siebie błędów, na przykład do tego, że dał ludziom wolną wolę. Religie niepotrzebnie czekają, aż On to Sam za nas zrobi, naprawiając zło w formie Sądu Ostatecznego, czy jakiegoś końca świata. To się nigdy nie stanie.

Miłość Boga oraz Jego Miłosierdzie nie ma tu nic do rzeczy. To tylko takie religijne formy ucieczki od odpowiedzialności za przyszłość świata. To jest największy błąd wielu religii. Bóg nie może po nas sprzątać brudy, czyli zło. On nie zna zła. Nie może też nam odbierać wolnej woli, poprawiając po nas złą rzeczywistość, którą ponoć z własnej woli ukształtowaliśmy.

W moich tekstach próbuję zasugerować sposoby na przywrócenie świata do koncepcji Stwórcy, wskazując, że muszą to zrobić ludzie i aniołowie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Strona internetowa - ISTOTA -”Dotyk wieczności”